Інгалятор ( небулайзер ) (від лат. Inhalo - вдихаю ) - апарат для введення лікарських засобів методом інгаляції. Він буде вельми корисний у кожному будинку , де живе дитина , особливо якщо він схильний до захворювань дихальних органів.

 

Порекомендував вам лікар придбати небулайзер , захотіли ви самі купити своїй дитині домашній інгалятор , перед вами постає питання: як прийняти правильне рішення при купівлі інгалятора ? Здавалося б , двадцять перше століття на дворі , немає проблеми нестачі асортименту на прилавках магазинів , але саме це і додає складності у виборі. Природно , кожен батько бажає для своєї дитини найкращий, самий якісний продукт. Щоб зробити правильний вибір , перейдемо до глибокого аналізу плюсів і мінусів наявних на сьогоднішній день у продажу інгаляторів .

 

Для кожної дитини свій інгалятор.

Для початку , хотілося б вам нагадати про те , що ваша дитина - індивідуальна, відрізняється від інших , тому ми не радимо відразу ж не вибрати інгалятор , який порадила вам подруга , вашому чаду він цілком може просто не підійти або навіть заподіяти шкоду. Небулайзер варто вибирати , орієнтуючись на особливості і потреби саме вашої дитини. Рекомендуємо поставитися з належною увагою до цього питання.

 

Що собою являє інгалятор для дитини?

Дитячий інгалятор складається з маски для дихання , носового наконечника і мундштука . У деяких типах інгаляторів складовим елементом може бути комплект спеціальних насадок. Вони вибираються залежно від віку малюка. Існують інгалятори навіть для немовлят. Якщо ви купуєте цей апарат саме для новонародженої дитини , переконайтеся , що маска і насадки виготовлені з самого м'якого пластику. В іншому випадку він може доставити деякі незручності вашому малюку .

Загалом можна виділити чотири основних типи інгаляторів : ультразвуковий , паровий , компресорний і сітчастий . Кожен з них володіє своїми недоліками і своїми достоїнствами. Вибір залежить від ваших особистих переваг , можливостей і насамперед від цілей , яких ви хочете досягти використанням інгалятора.

 

Інгалятор ультразвукового типу.

Якщо ви хочете лікувати за допомогою інгалятора простудні захворювання і шукайте компактний апарат , вам безсумнівно потрібен інгалятор ультразвукового типу. Цей інгалятор не вимагає великого простору і при цьому чудово виконує своє пряме призначення . Проте варто відзначити , що під впливом ультразвуку руйнується частина лікарських засобів. Це є основним недоліком ультразвукових небулайзеров .

 

Компресійний інгалятор.

Компресійний інгалятор вам необхідний у тому випадку , якщо ваша дитина страждає на бронхіальну астму , абструктівний бронхітом , бронхоектатичної хворобою або іншими подібними респіраторними захворюваннями. Для перерахованих вище хвороб цей тип буде найбільш ефективний. Компресійний апарат - найвірніший спосіб доставити лікарські препарати в організм дитини. На даний момент це самий популярний тип інгаляторів в педіатрії . Для експлуатації цього апарату досить усього лише ознайомитися з інструкцією із застосування , немає необхідності в яких би то не було спеціальних навичках . Це дуже зручно , тому що можна справлятися з інгаляцій вдома самим , без лікарської допомоги.

Принцип роботи компресійного інгалятора полягає у використанні потужних повітряних потоків, що проходять через камеру з лікарським розчином. Єдиним мінусом цього типу небулайзеров можна назвати шум , видаваний інгалятором під час роботи. Однак у магазинах можна знайти компресійні небулайзери , що виробляють мінімум звуку. Рекомендуємо задуматися про це типі інгаляторів як про ідеальний поєднанні функціональності і прийнятної ціни .

 

Парові інгалятори .

Поговоримо тепер про парові інгаляторах . Подібно компрессионному небулайзеру , його парової аналог забезпечує проникнення лікарських засобів глибоко в легені. Також варто відзначити прогрівання у дитини верхніх респіраторних шляхів і швидке відхаркування мокротиння з органів дихання. Однак існує й безліч негативних моментів парових моделей , таких як: почуття дискомфорту і пересихання в горлі , втрата властивостей деяких корисних речовин через нагрівання і деякі інші. Тому ми радимо відмовитися від цього типу інгаляторів , особливо для маленьких дітей. У цьому випадку краще буде скористатися компресійним небулайзером .

 

Сітчастий інгалятор.

Найсучаснішим дитячим інгалятором вважається сітчастий . По-перше , цей небулайзер абсолютно безшумний , по-друге , педіатри вважають , що сітчастий інгалятор - найефективніший , оскільки доносить до глибини легенів дитини лікарські препарати , ніяк їх не руйнуючи . Однак , цей тип небулайзеров є найдорожчим з нині існуючих на ринку.

 

Моделі .

У наш час на прилавках аптек представлені найрізноманітніші моделі . Наприклад , інгалятор у вигляді паровозика викликає у дітей захват і інтерес , тобто дитина не боїться процедури інгаляції , а скоріше навпаки , чекає її , щоб пограти з паровозиком . Небулайзери -іграшки , як правило , відрізняються високою якістю , надійністю , здатністю працювати протягом півгодини , компактністю і найчастіше бувають оснащені двома масками - дорослої і дитячої , тобто використовувати їх може вся сім'я. Ви можете показати приклад використання інгалятора своїй дитині , після цього він буде не так боятися цієї процедури.

Напевно ви стикалися з моментами , коли необхідно відправитися у відпустку , або відрядження , або якісь ще вимушені поїздки , і ви боїтеся вирушати в дорогу без інгалятора для дитини. У цих випадках можна використовувати дитячий портативний інгалятор. Вони найчастіше бувають ультразвукового типу. Працюють на акумуляторі , тому ви можете використовувати інгалятор в будь-якій ситуації , в будь-якому місці. Вони також підходять не тільки дітям , а й дорослим.

Тепер ви сміливо можете вирушати в магазин , адже ви знаєте , як вибрати домашній інгалятор для дитини. Лікуєте своїх дітей , любите їх , а головне - бережіть! Нехай вони будуть любити своїх мам і тат і виростуть успішними , гарними людьми , а найголовніше - здоровими ! Удачі вам !